Warning: Undefined array key "jazyk" in /www/doc/www.horskyhotelpysna.cz/www/index.php on line 5
[CZ] Horský hotel Pyšná - ubytování, akce, turistika
Deutsch

Okolí obce Pyšná

Zámek Červený Hrádek Jirkov

Zámek Červený hrádek stojí necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor.


Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.

Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se mohou seznámit s historií zámku a zhlédnout nejzajímavější prostory v interiéru, jimž vévodí velkolepý rytířský sál s bohatou výzdobou.

Zámek, který je majetkem města Jirkova, nyní spravuje Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Jirkov, p. o. Historická památka slouží částečně jako hotel se zámeckou restaurací, vinárnou a výletní restauraci v oranžerii.

Součástí zámku je i školicí středisko, jehož výstavba byla dokončena v roce 2006 za podpory Evropské unie.

www.zamek-cerveny-hradek.cz

 

Zámek Jezeří

patří bezesporu k nejzajímavějším objektům České republiky. Kdysi honosné sídlo rodu Lobkowiczů bylo významným kulturním a společenským centrem. V nedávné neslavné minulosti bylo vystaveno nezájmu a dlouholetému chátrání.

Ke konci 90. let min. stol. byly zahájeny rekonstrukční práce, ale vzhledem k velikosti objektu jsou realizovány značně pomalu. Přes tuto komplikaci bylo přistoupeno ke zpřístupnění zámku, za cenu mnohých provizorií a nestandartních podmínek. Za pochopení a překonání těchto nejrůznějších komplikací Vám bude odměnou zcela neobvyklý zážitek vidět památku ve své původnosti a autenticitě a při častějších návštěvách budete svědky postupné obnovy a znovuvzkříšení bývalé „Perly Krušných hor“.

www.zamek-jezeri.cz

 

Kamencové jezero

Všeobecně se tvrdí, že jezero vzniklo zatopením dolu na kamenec a síru. I když tato fáma není zcela pravdivá, přece jen ji nelze zamítnout. Nesporné je, že "mrtvý" rybník či jezero vzniklo mnohem dříve, než se počalo s těžbou kamence. První historické zmínky o jezeru jsou již z r. 1466, ač první záznamy o výskytu kamence jsou až z r. 1556, tedy o 90 let později.

Práva k dolování byla vydána dokonce až v r. 1558. Že již tehdy voda obsahovala kamenec je vidět z toho, že všechny zprávy mluví o “mrtvém” jezeru, v němž život mohl potlačit jedině roztok kamence.Tehdejší jezero však bylo velmi malé a bylo přibližně uprostřed dnešního jezera. Teprve mnohem později vystoupila vodní hladina nad původní úroveň a rozlila se do okolních zahrad, vinic a obory.

www.kamencovejezero.cz

 

Podkrušnohorský zoopark

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je otevřen denně po celý rok. Přijít můžete i se psem, za předpokladu, že bude na vodítku a větší plemeno s košíkem.

www.zoopark.cz

 

Hrad Hněvín

Dovolujeme si Vás pozvat na jednu z největších dominant mosteckého regionu. Můžeme Vám nabídnout výbornou kuchyni, profesionální obsluhu, ubytování v luxusních apartmánech a řadu jiných velice lákavých služeb.

Nabídku tvoří: Vyhlídková věž, Hvězdárna, Terasa a gastronomie

www.hradhnevin.cz

 

Hrad Hasištejn

Na úzkém ostrohu, vymezeném na západě hlubokým údolím Prunéřovského potoka a na východě proláklinou jeho horského přítoku, byl na počátku 14. století založen hrad Hasištejn z německého Hassenstein. Doba vzniku není sice písemně doložena, ale za to ji dostatečně dokumentuje jak skladba hradu, tak jeho architektonická forma.

Hrad měl velký strategický význam pro obranu země, neboť chránil horské průsmyky, jimiž přicházeli do Čech důležité dálkové cesty z Německa. Syn zakladatele Oseku u Duchcova, Bohuslav Boreš měl za manželku Agátu, dceru Fridricha I. ze Šumburka, který hrad postavil pro krále Jana Lucemburského. Roku 1306 získal Fridrich do zástavy kraj kadaňský a tím i hrad Hasištejn. Po smrti Boršově r. 1341 se bratr Agáty, také Fridrich II. stal dočasným držitelem hradu a poručníkem jeho syna. Fridrichovi synové r. 1351 dostali hrad od Karla IV. v léno, byly mu tak povinni věrností a vojenskou službou. Pánům ze Šumburka zůstal hrad až do r. 1418, kdy byl po tříměsíčním obléhání dobyt Mikulášem Chudým z Lobkovic, ten poté dostal hrad od krále Václava IV. do zástavy za pomoc a jiné služby královské koruně.

www.hasistejn.cz

 

Aquadrom Most

Aquadrom je název nového vodního parku, který otevřel své brány v prostoru bývalého termálního koupaliště.

Zcela nově jsou řešeny vstupy, včetně bezbariérového, šatny, sprchy i sociální zařízení. významnou změnou je i nově vybudované tzv. "mokré občerstvení" v hale. V původních prostorách se rekonstruuje restaurační zařízení, které bude mít vlastní vchod.

www.aquadrom.cz

 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Gotický kostel vystavěný po požáru města v roce 1515 podle plánů Rejtova žáka Jakuba Heilmanna ze Schweinfurtu na místě raně gotické baziliky. Ze staršího kostela se dodnes dochovala pouze krypta. Stavba nového chrámu, zasvěceného Panně Marii, byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století..

www.kostel-most.cz

 

Město Kadaň

Osídlení kadaňské kotliny, jejíž osou je životodárná Ohře, sahá do velmi dávné minulosti. Během staletí temného a neznámého dávnověku se zde střídala řada etnických skupin a rozličných kultur. Archeologické nálezy dosvědčují na Kadaňsku např. kulturu knovízskou (Úhošť 13. - 18. století př. Kr.), bylanskou, halštatskou (Úhošť, Kadaň - Jezerka, 7. - 6. století př. Kr.) a také kulturu laténskou, kterou k nám ve 4. století př. Kr. přinesly keltské kmeny. To potvrzuje i nález řecké černofigurální keramiky. Podle humanistické tradice, to měli být právě Keltové, kteří ve zdejších končinách založili proti sobě na březích Ohře osady nazývané „Kad“ a „An“, což se vykládalo jako "zářící oheň". Pojmenování, v němž rozeznáváme dnešní jméno města Kadaně, prý vzniklo tak, že si osady a hradiska v Poohří dávaly ohněm znamení. Jde však pouze o legendu. Po Keltech tu až do 6. století sídlily germánské kmeny, jež se pak promísily s přicházejícími Slovany.

www.mesto-kadan.cz

 

Město Klášterec nad Ohří

Počátky osidlování území dnešního Klášterce spadají pravděpodobně až do období pravěku. Vznik samotného Klášterce pak spadá mezi roky 1150 a 1250, a váže se na proboštství (malý klášter - vlastně pobočka), které zde v této době vybudovali postoloprtští benediktýni. To mělo, podobně jako všechny kláštery a mnišské řády vznikající v období raného feudalismu, přispět k šíření křesťanství mezi pohanskými obyvateli. Dodnes je nám však záhadou, byl-li tento malý klášter postaven u již existující osady či naopak.

www.muklasterec.cz

 

 

 

 





otevřeno:
Po - Pá:12:00 - 21:00*
So - Ne:10:00 - 21:00*
* při konání akcí je možné prodloužit otevírací dobu dle dohody
kontakt:+420731515108, +420474344344 (kancelář)em@il: horskyhotelpysna@seznam.cz